• Spływy Kanadyjkami

  Oferuję organizację spływów kanadyjkami dostosowanych do umiejętności i doświadczenia uczestników, zarówno dla osób początkujących i rodzin z dzieckiem, jak i dla bardziej doświadczonych kajakarzy (z licznymi przenioskami kajaka, naturalnymi przeszkodami itp.).
 • Przewodnik Opolski

  Jako licencjonowany przewodnik turystyczny po województwie opolskim i jednocześnie miłośnik aktywnego wypoczynku, oferuję Państwu organizację wycieczek pieszych, rowerowych i samochodowych.
 • Spływy Stobrawą

  Walorem Stobrawy jest czystość jej wód, piaszczyste dno, malownicze położenie i stosunkowo niewielka głębokość (poziom wody maks. po pas). Dodatkowo atrakcją spływu Stobrawą jest fakt, iż większa część trasy przebiega przez obszar Natura 2000 „Łąki nad Stobrawą w okolicach Kluczborka” bądź Stobrawski Park Krajobrazowy.
 • 1
 • 2
 • 3

Wakacyjne spływy kajakowe OPOLSKIEJ PRZYGODY

OPOLSKA PRZYGODA zaprasza serdecznie na wakacyjne spływy kajakowe dolinami rzek: Stobrawy, Budkowiczanki i Prosny.

Pływamy zawsze w weekendy (sobota i niedziela, spływy o godz. 10.00 i 15.00) oraz w piątek po godz. 15.00.

W przypadku zebrania się chętnych na co najmniej 5 kajaków, po wcześniejszym uzgodnieniu, organizujemy także spływy kajakowe od poniedziałku do czwartku.

Aktualnie polecamy następujące trasy spływów:

1) doliną Stobrawy z Świercowskiego do Krogulnej (długość trasy ok. 5 km, czas spływu ok. 2 godz., stopień trudności: niski) lub też w wariancie wydłużonym na trasie Fałkowice - Krogulna (długość trasy ok. 7 km, czas spływu ok. 3 godz.). Cena: 50 zł za kajak (czyli 25 zł od osoby), 60 zł za kanadyjkę (czyli po 20 zł od osoby)

2) doliną Budkowiczanką ze Starych Budkowic do Murowa (długość tej trasy wynosi ok. 8 km, a jej pokonanie zajmuje uczestnikom ok. 2-3 godzin. Stopień trudności: niski. Cena: 50 zł za kajak (czyli 25 zł od osoby), 60 zł za kanadyjkę (czyli po 20 zł od osoby).

3) doliną Stobrawy z Karłowic do Stobrawy (długość trasy ok. 10 km, czas spływu ok. 3 godz., stopień trudności: średni)
Cena: 50 zł za kajak (czyli 25 zł od osoby), 60 zł za kanadyjkę (czyli po 20 zł od osoby).

4) doliną Stobrawy z Kraskowa do Markotowa Dużego (długość tej trasy wynosi ok. 7 km, a jej pokonanie zajmuje uczestnikom ok. 2-3 godzin. Stopień trudności: średni. Cena: 45 zł za kajak (czyli 22,50 zł od osoby), 55 zł za kanadyjkę (czyli po 17 zł od osoby).

5) doliną Stobrawy z Bąkowa do Ośrodka Wypoczynkowego w Bąkowie (długość tej trasy wynosi ok. 2 km, a jej pokonanie zajmuje uczestnikom ok. 1 godz. Stopień trudności: niski). Trasa szczególnie polecana rodziną z dziećmi na "pierwsze przetarcie" :) Cena: 30 zł za kajak (czyli 15 zł od osoby), 40 zł za kanadyjkę (czyli po 13 zł od osoby),

6) doliną Prosny z Szydłowa do Krzyżanowic (długość tej trasy wynosi ok. 5 km, a jej pokonanie zajmuje uczestnikom ok. 2 godz. Stopień trudności: średni. Cena: 50 zł za kajak (czyli 25 zł od osoby), 60 zł za kanadyjkę (czyli po 20 zł od osoby).Podczas każdego spływ będzie do Państwa dyspozycji 7 szt. 2-osobowych kajaków i 5 szt. 3-4 osobowych kanadyjek (preferowane dla rodzin z dziećmi).

Dla grup zorganizowanych istnieje możliwość organizacji spływu zgodnie z oczekiwaniami uczestników.

Przed rozpoczęciem spływu przeprowadzamy instruktaż obsługi kajaka/kanadyjki oraz przedstawiamy opis trasy spływu. Pomagamy uczestnikom także podczas spływu, szczególnie przy przenioskach.

W trakcie spływu wykonujemy uczestnikom zdjęcia, które później nieodpłatnie przesyłamy na wskazany adres e-mailowy.Dla grup zorganizowanych, po wcześniejszym uzgodnieniu, istnieje możliwość organizacji grilla/ogniska po zakończeniu spływu.

Aktualne informacje o planowanych spływach kajakowych na naszym profilu na Facebooku: www.facebook.com/OpolskaPrzygoda/

Zapisy i informacje dotyczące spływu: tel. 607-080-795 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Stobrawska woda, siły Ci doda!