• Spływy Kanadyjkami

  Oferuję organizację spływów kanadyjkami dostosowanych do umiejętności i doświadczenia uczestników, zarówno dla osób początkujących i rodzin z dzieckiem, jak i dla bardziej doświadczonych kajakarzy (z licznymi przenioskami kajaka, naturalnymi przeszkodami itp.).
 • Przewodnik Opolski

  Jako licencjonowany przewodnik turystyczny po województwie opolskim i jednocześnie miłośnik aktywnego wypoczynku, oferuję Państwu organizację wycieczek pieszych, rowerowych i samochodowych.
 • Spływy Stobrawą

  Walorem Stobrawy jest czystość jej wód, piaszczyste dno, malownicze położenie i stosunkowo niewielka głębokość (poziom wody maks. po pas). Dodatkowo atrakcją spływu Stobrawą jest fakt, iż większa część trasy przebiega przez obszar Natura 2000 „Łąki nad Stobrawą w okolicach Kluczborka” bądź Stobrawski Park Krajobrazowy.
 • 1
 • 2
 • 3

Wakacyjne spływy kajakowe OPOLSKIEJ PRZYGODY

OPOLSKA PRZYGODA zaprasza serdecznie na wakacyjne spływy kajakowe dolinami rzek: Stobrawy, Budkowiczanki i Prosny.

Pływamy zawsze w weekendy (sobota i niedziela, spływy o godz. 10.00 i 15.00) oraz w piątek po godz. 15.00.

W przypadku zebrania się chętnych na co najmniej 5 kajaków, po wcześniejszym uzgodnieniu, organizujemy także spływy kajakowe od poniedziałku do czwartku.

Aktualnie polecamy następujące trasy spływów:

1) doliną Stobrawy z Świercowskiego do Krogulnej (długość trasy ok. 5 km, czas spływu ok. 2 godz., stopień trudności: niski) lub też w wariancie wydłużonym na trasie Fałkowice - Krogulna (długość trasy ok. 7 km, czas spływu ok. 3 godz.). Cena: 50 zł za kajak (czyli 25 zł od osoby), 60 zł za kanadyjkę (czyli po 20 zł od osoby)

2) doliną Budkowiczanką ze Starych Budkowic do Murowa (długość tej trasy wynosi ok. 8 km, a jej pokonanie zajmuje uczestnikom ok. 2-3 godzin. Stopień trudności: niski. Cena: 50 zł za kajak (czyli 25 zł od osoby), 60 zł za kanadyjkę (czyli po 20 zł od osoby).

3) doliną Stobrawy z Karłowic do Stobrawy (długość trasy ok. 10 km, czas spływu ok. 3 godz., stopień trudności: średni)
Cena: 50 zł za kajak (czyli 25 zł od osoby), 60 zł za kanadyjkę (czyli po 20 zł od osoby).

4) doliną Stobrawy z Kraskowa do Markotowa Dużego (długość tej trasy wynosi ok. 7 km, a jej pokonanie zajmuje uczestnikom ok. 2-3 godzin. Stopień trudności: średni. Cena: 45 zł za kajak (czyli 22,50 zł od osoby), 55 zł za kanadyjkę (czyli po 17 zł od osoby).

5) doliną Stobrawy z Bąkowa do Ośrodka Wypoczynkowego w Bąkowie (długość tej trasy wynosi ok. 2 km, a jej pokonanie zajmuje uczestnikom ok. 1 godz. Stopień trudności: niski). Trasa szczególnie polecana rodziną z dziećmi na "pierwsze przetarcie" :) Cena: 30 zł za kajak (czyli 15 zł od osoby), 40 zł za kanadyjkę (czyli po 13 zł od osoby),

6) doliną Prosny z Szydłowa do Krzyżanowic (długość tej trasy wynosi ok. 5 km, a jej pokonanie zajmuje uczestnikom ok. 2 godz. Stopień trudności: średni. Cena: 50 zł za kajak (czyli 25 zł od osoby), 60 zł za kanadyjkę (czyli po 20 zł od osoby).Podczas każdego spływ będzie do Państwa dyspozycji 7 szt. 2-osobowych kajaków i 5 szt. 3-4 osobowych kanadyjek (preferowane dla rodzin z dziećmi).

Dla grup zorganizowanych istnieje możliwość organizacji spływu zgodnie z oczekiwaniami uczestników.

Przed rozpoczęciem spływu przeprowadzamy instruktaż obsługi kajaka/kanadyjki oraz przedstawiamy opis trasy spływu. Pomagamy uczestnikom także podczas spływu, szczególnie przy przenioskach.

W trakcie spływu wykonujemy uczestnikom zdjęcia, które później nieodpłatnie przesyłamy na wskazany adres e-mailowy.Dla grup zorganizowanych, po wcześniejszym uzgodnieniu, istnieje możliwość organizacji grilla/ogniska po zakończeniu spływu.

Aktualne informacje o planowanych spływach kajakowych na naszym profilu na Facebooku: www.facebook.com/OpolskaPrzygoda/

Zapisy i informacje dotyczące spływu: tel. 607-080-795 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Stobrawska woda, siły Ci doda!

OPOLSKA PRZYGODA zaprasza na spływy kajakowe doliną Budkowiczanki i Stobrawy

OPOLSKA PRZYGODA serdecznie zaprasza miłośników aktywnego i rodzinnego wypoczynku na spływy kajakowe doliną Stobrawy i Budkowiczanki

Aktualnie przyjmujemy zapisy na sobotni (26 maja br.) spływ kajakowy doliną Budkowiczanki na trasie Stare Budkowice - Murów. Długość trasy spływu wynosi ok. 6 km; szacunkowy czas spływu – ok. 2 godz.; stopień trudności – niski).

Niewątpliwą atrakcją tego spływu są walory przyrodnicze. Rzeka przepływa przez pola, łąki i lasy. W Zagwiździu warto zrobić przerwę na zwiedzenie Regionalnej Sali Muzealnej - Dawnej Huty Kluczborskiej (powstałej w latach1754-1755).

Zbiórka uczestników w Starych Budkowicach na parkingu przed kościołem o godz. 10.00.

Natomiast w niedzielę (27 maja br.) będziemy organizować spływ kajakowy malowniczą doliną Stobrawy na trasie: Świercowskie - Krogulna. Cała trasa liczy ok. 5 km, a jej pokonanie powinno zająć uczestnikom około 2 godzin.

Zbiórka uczestników na parkingu przed kościołem w Fałkowicach o godz. 10.00.

W naszej ocenie trasa spływu należy do najpiękniejszych w całej dolinie Stobrawy :) Na całym odcinku rzeka jest tu szeroka (od 5 do ponad 10 metrów) i bardzo malownicza, gdyż przebiega głównie przez mozaikę lasów łęgowych, grądów i kwaśnych buczyn, tworząc wraz z pobliskimi stawami ostoję rzadkich ptaków i płazów.

Cena 2 osobowego kajaka na obu trasach wynosi 50 zł, zaś cena cena 3-4 osobowej kanadyjki wynosi 60 zł.

Nie jest wymagana wcześniejsza zapłata za spływ. Zapłaty dokonuje się w trakcie spływu.

Ilość miejsc na spływie ograniczona! Decyduje kolejność zgłoszeń!

Zapisy i informacje: tel. 607-080-795 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Zapraszamy także serdecznie do zapisywania się na spływy kajakowe doliną Stobrawy i Budkowiczanki podczas najbliższego długiego weekendu. Będziemy płynąć 31 maja oraz 1 i 3 czerwca

Rozpoczęcie nowego sezonu kajakowego przez OPOLSKĄ PRZYGODĘ

OPOLSKA PRZYGODA serdecznie zaprasza miłośników aktywnego i rodzinnego wypoczynku na pierwszy tegoroczny rodzinny spływ kajakowy doliną Stobrawy :)Uczestnicy popłyną malowniczą doliną Stobrawy na trasie: Świercowskie - Krogulna. Cała trasa liczy ok. 5 km, a jej pokonanie powinno zająć uczestnikom około 2 godzin.

Zbiórka uczestników na parkingu przed kościołem w Fałkowicach o godz. 13.00.

W naszej ocenie trasa spływu należy do najpiękniejszych w całej dolinie Stobrawy :) Na całym odcinku rzeka jest tu szeroka (od 5 do ponad 10 metrów) i bardzo malownicza, gdyż przebiega głównie przez mozaikę lasów łęgowych, grądów i kwaśnych buczyn, tworząc wraz z pobliskimi stawami ostoję rzadkich ptaków i głazów.Ponieważ jest to pierwszy tegoroczny spływ kajakowy to pierwsze pięć osób, które dokonają rezerwacji na kajak/kanadyjkę otrzyma 20% zniżkę :)

Cena 2 osobowego kajaka wynosi 50 zł, zaś cena cena 3-4 osobowego kajaka wynosi 60 zł.

Ilość miejsc na spływie ograniczona! Decyduje kolejność zgłoszeń!

Zapisy i informacje: tel. 607-080-795 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

OPOLSKA PRZYGODA przyjmuje już zapisy na spływy kajakowe podczas długiego weekendu majowego. Będziemy płynąć 1, 2 i 3 maja :)