• Spływy Kanadyjkami

  Oferuję organizację spływów kanadyjkami dostosowanych do umiejętności i doświadczenia uczestników, zarówno dla osób początkujących i rodzin z dzieckiem, jak i dla bardziej doświadczonych kajakarzy (z licznymi przenioskami kajaka, naturalnymi przeszkodami itp.).
 • Przewodnik Opolski

  Jako licencjonowany przewodnik turystyczny po województwie opolskim i jednocześnie miłośnik aktywnego wypoczynku, oferuję Państwu organizację wycieczek pieszych, rowerowych i samochodowych.
 • Spływy Stobrawą

  Walorem Stobrawy jest czystość jej wód, piaszczyste dno, malownicze położenie i stosunkowo niewielka głębokość (poziom wody maks. po pas). Dodatkowo atrakcją spływu Stobrawą jest fakt, iż większa część trasy przebiega przez obszar Natura 2000 „Łąki nad Stobrawą w okolicach Kluczborka” bądź Stobrawski Park Krajobrazowy.
 • 1
 • 2
 • 3

OPOLSKA PRZYGODA w audycji Obieżyświat w Radiu Opole

Audycje można odsłuchać pod poniższym linkiem:

http://radio.opole.pl/141,240,opolska-przygoda

Zachęcamy do odsłuchania audycji i zapraszamy do skorzystania z usług OPOLSKIEJ PRZYGODY.

 

Turyści z Nowej Wsi, Kęt i Oświęcimia zwiedzają Opole z OPOLSKĄ PRZYGODĄ

W sobotę (8 października) OPOLSKA PRZYGODA miała przyjemność oprowadzać po Opolu grupę turystów z Nowej Wsi, Kęt i Oświęcimia :) Podczas spaceru po mieście, uczestnicy wycieczki poznali najważniejsze zabytki i atrakcje turystyczne Opola.Pomimo pochmurnej i czasami deszczowej pogody uczestnicy z zainteresowaniem zwiedzali poszczególne punkty naszego programu. Tradycyjnie nie zabrakło podczas spaceru anegdot i humorystycznych zdarzeń :) Uczestnicy chętnie brali także udział w konkursach organizowanych przez OPOLSKĄ PRZYGODĄ w trakcie zwiedzania Opola. Szczególne brawa kierujemy do Pana Wiesława (czołowego górnika) oraz Pani Wiesławy, która była najbardziej zapobiegawcza i zabrała ze sobą dodatkową siatkę na nagrody ;)


OPOLSKA PRZYGODA jeszcze raz dziękuję sympatycznej grupie turystów z Nowej Wsi, Kęt i Oświęcimia i zaprasza na kolejne wspólne odkrywanie piękna Opolszczyzny.

Pożegnanie sezonu kajakowe z miłośnikami geocachingu - wydarzenie CITO

17 września na pożegnanie sezonu kajakowe OPOLSKA PRZYGODA wraz z miłośnikami geocachingu z niemal całej Polski zorganizowała wydarzenie CITO :) Wydarzenie typu "Cache In Trash Out" jest inicjatywą ekologiczną realizowaną przez społeczność miłośników Geocachingu, a jej celem jest oczyszczanie i ochrona terenów zielonych, aby można było się nimi cieszyć podczas poszukiwania skrzynek :)Uczestnicy wydarzenia spotkali się w Fałkowicach. Na początku wszyscy otrzymali przygotowane przez organizatorów namiary i wskazówki na ukryte na trasie spływu skrytki. Następnie OPOLSKA PRZYGODA opisała przebieg ponad 7 km trasy spływu z Fałkowic do Krogulnej, wskazując miejsca wymagające szczególnej ostrożności przy pokonywaniu przeszkód na rzece. A potem wodowanie...

Uczestnicy ruszyli w poszukiwaniu 4 skrytek ukrytych na trasie spływu:)

Już zaraz po starcie, aura dodatkowo utrudniła uczestnictwo w zabawie, gdyż zaczął padać coraz mocniejszy deszcz. Z krótkimi przerwami towarzyszył on uczestnikom już do końca spływu :)Po pokonaniu 2 km, kajakarze dotarli do mostu, przy którym została ukryta pierwsza skrzynka. Wskazówką do jej odnalezienia było malutkie, drewniane wiosło, na którym podane zostały dane wskazujące dalsze działania. Jak się okazało, do dalszego odkrycia skrytki, potrzebna była znajomość Alfabetu Morse’a i wspinaczkowe umiejętności :) Po odkryciu skrytki uczestnicy ruszyli na poszukiwanie kolejnej skrytki, schowanej na najbliższej tamie...;)


Podczas spływu miłośnicy geocachingu, poza poszukiwaniem skrytek, skupili się także na oczyszczaniu rzeki z wszelkich śmieci: puszek, butelek, plastików itp. Pocieszający jest fakt, że w stosunku do przedniego spływu, zorganizowanego na innym odcinku rzeki Stobrawy w miesiącu kwietniu br., śmieci było zdecydowanie mniej.

Po zakończonym spływie uczestnicy samochodami udali się na leśną polanę, gdzie przy wiacie zorganizowane zostało ognisko z poczęstunkiem, a także była możliwość powspominania dzisiejszego wydarzenia :)

OPOLSKA PRZYGODA dziękuję miłośnikom geocachingu z niemal całej Polski za prace oczyszczające dolinę Stobrawy i zapraszam na kolejne wydarzenie CITO w następnym roku wszystkich miłośników Geocaching - Dolny Śląsk

A jak się podobało dzisiejsze wydarzenie uczestnikom spływu i miłośnikom geocachingu? Będziemy wdzięczni za opinie w komentarzu do postu.