• Spływy Kanadyjkami

  Oferuję organizację spływów kanadyjkami dostosowanych do umiejętności i doświadczenia uczestników, zarówno dla osób początkujących i rodzin z dzieckiem, jak i dla bardziej doświadczonych kajakarzy (z licznymi przenioskami kajaka, naturalnymi przeszkodami itp.).
 • Przewodnik Opolski

  Jako licencjonowany przewodnik turystyczny po województwie opolskim i jednocześnie miłośnik aktywnego wypoczynku, oferuję Państwu organizację wycieczek pieszych, rowerowych i samochodowych.
 • Spływy Stobrawą

  Walorem Stobrawy jest czystość jej wód, piaszczyste dno, malownicze położenie i stosunkowo niewielka głębokość (poziom wody maks. po pas). Dodatkowo atrakcją spływu Stobrawą jest fakt, iż większa część trasy przebiega przez obszar Natura 2000 „Łąki nad Stobrawą w okolicach Kluczborka” bądź Stobrawski Park Krajobrazowy.
 • 1
 • 2
 • 3

Turyści z Nowej Wsi, Kęt i Oświęcimia zwiedzają Opole z OPOLSKĄ PRZYGODĄ

W sobotę (8 października) OPOLSKA PRZYGODA miała przyjemność oprowadzać po Opolu grupę turystów z Nowej Wsi, Kęt i Oświęcimia :) Podczas spaceru po mieście, uczestnicy wycieczki poznali najważniejsze zabytki i atrakcje turystyczne Opola.Pomimo pochmurnej i czasami deszczowej pogody uczestnicy z zainteresowaniem zwiedzali poszczególne punkty naszego programu. Tradycyjnie nie zabrakło podczas spaceru anegdot i humorystycznych zdarzeń :) Uczestnicy chętnie brali także udział w konkursach organizowanych przez OPOLSKĄ PRZYGODĄ w trakcie zwiedzania Opola. Szczególne brawa kierujemy do Pana Wiesława (czołowego górnika) oraz Pani Wiesławy, która była najbardziej zapobiegawcza i zabrała ze sobą dodatkową siatkę na nagrody ;)


OPOLSKA PRZYGODA jeszcze raz dziękuję sympatycznej grupie turystów z Nowej Wsi, Kęt i Oświęcimia i zaprasza na kolejne wspólne odkrywanie piękna Opolszczyzny.

Pożegnanie sezonu kajakowe z miłośnikami geocachingu - wydarzenie CITO

17 września na pożegnanie sezonu kajakowe OPOLSKA PRZYGODA wraz z miłośnikami geocachingu z niemal całej Polski zorganizowała wydarzenie CITO :) Wydarzenie typu "Cache In Trash Out" jest inicjatywą ekologiczną realizowaną przez społeczność miłośników Geocachingu, a jej celem jest oczyszczanie i ochrona terenów zielonych, aby można było się nimi cieszyć podczas poszukiwania skrzynek :)Uczestnicy wydarzenia spotkali się w Fałkowicach. Na początku wszyscy otrzymali przygotowane przez organizatorów namiary i wskazówki na ukryte na trasie spływu skrytki. Następnie OPOLSKA PRZYGODA opisała przebieg ponad 7 km trasy spływu z Fałkowic do Krogulnej, wskazując miejsca wymagające szczególnej ostrożności przy pokonywaniu przeszkód na rzece. A potem wodowanie...

Uczestnicy ruszyli w poszukiwaniu 4 skrytek ukrytych na trasie spływu:)

Już zaraz po starcie, aura dodatkowo utrudniła uczestnictwo w zabawie, gdyż zaczął padać coraz mocniejszy deszcz. Z krótkimi przerwami towarzyszył on uczestnikom już do końca spływu :)Po pokonaniu 2 km, kajakarze dotarli do mostu, przy którym została ukryta pierwsza skrzynka. Wskazówką do jej odnalezienia było malutkie, drewniane wiosło, na którym podane zostały dane wskazujące dalsze działania. Jak się okazało, do dalszego odkrycia skrytki, potrzebna była znajomość Alfabetu Morse’a i wspinaczkowe umiejętności :) Po odkryciu skrytki uczestnicy ruszyli na poszukiwanie kolejnej skrytki, schowanej na najbliższej tamie...;)


Podczas spływu miłośnicy geocachingu, poza poszukiwaniem skrytek, skupili się także na oczyszczaniu rzeki z wszelkich śmieci: puszek, butelek, plastików itp. Pocieszający jest fakt, że w stosunku do przedniego spływu, zorganizowanego na innym odcinku rzeki Stobrawy w miesiącu kwietniu br., śmieci było zdecydowanie mniej.

Po zakończonym spływie uczestnicy samochodami udali się na leśną polanę, gdzie przy wiacie zorganizowane zostało ognisko z poczęstunkiem, a także była możliwość powspominania dzisiejszego wydarzenia :)

OPOLSKA PRZYGODA dziękuję miłośnikom geocachingu z niemal całej Polski za prace oczyszczające dolinę Stobrawy i zapraszam na kolejne wydarzenie CITO w następnym roku wszystkich miłośników Geocaching - Dolny Śląsk

A jak się podobało dzisiejsze wydarzenie uczestnikom spływu i miłośnikom geocachingu? Będziemy wdzięczni za opinie w komentarzu do postu.

Spływ kajakowy dla strażaków OSP Kuniów i ich rodzin

W sobotnie popołudnie (10 września) strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kuniowie i ich bliscy wzięli udział w spływie kajakowym doliną Stobrawy. Organizacja spływu była nagrodą za zajęcie I miejsca w konkursie organizowanym przez OSP powiatu KLB i OPOLSKĄ PRZYGODĘ.25 śmiałków, w tym 2 letni Kacper i 4 letni Patryk stanęła na starcie dzisiejszego spływu :) Jak się okazało większość uczestników było "dziećmi" Janka i Marceliny ;) Już od początku było bardzo wesoło, w czym szczególna zasługa dowcipnego Pana Krzysztof Brzoska oraz niesamowitego śmiechu Pani Lilianna Drong . Po instruktażu obsługi kajaka/kanadyjki, opisaniu trasy spływu i wykonania pamiątkowego zdjęcia "na sucho" uczestnicy rozpoczęli wodowanie sprzętu.Strażacy i ich bliscy, którzy najczęściej walczą z ogniem dziś mieli okazje zmierzyć się z kolejnym żywiołem - wodą. Uczestnicy spływu mieli do pokonania 5 km odcinek rzeki Stobrawy ze wsi Świercowskie do wsi Krogulna. Trasa była urozmaicona gdyż, przez pierwsze 2,5 km uczestnicy mieli naturalny tor przeszkód w postaci powalonych lub nisko pochylonych drzew i gałęzi :) Dla niektórych była to "okazja" do skorzystania z kąpieli w Stobrawie. OPOLSKA PRZYGODA wyraża uznanie dla 4-osobowej kanadyjki, która podczas spływu zaliczyła 3 krotnie "wodowanie" ;) Wielkie uznania i podziękowania kierujemy do Pana Krzysztof Brzoska, który z wykazał się sprytem i wielką siłą i wraz z kilkoma innymi strażakami usunął występującą na rzece przeszkodę w postaci powalonego drzewa. Dzięki Panu Krzysztofowi kolejni uczestnicy spływu będą mieli możliwość łatwiejszego pokonania trasy. Kolejne 2,5 km uczestnicy pokonali "walcząc" z rzęsą wodną i rywalizując między sobą w wyścigach :) W tym miejscu wyrażamy także podziw dla Beaty Babik i Nikola Sowieja - córek stolarza i kafelkarza ;), które płynąc zygzakiem w kajaku zrobiły w sumie chyba z 7 km spływu na 5 km odcinku rzeki ;) Poniedziałkowe zajęcia z wychowania fizycznego z pewnością mają odrobione ;)Po zakończonym spływie uczestnicy udali się do Kuniowa, gdzie przy miejscowej remizie odbyło się integracyjne ognisko :)

Strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej z Kuniowa i ich bliskim dziękujemy za wspólną zabawę podczas spływu kajakowego. Śmiech i radość uczestników spływu podczas "wodnej przygody" był oznaką, że impreza była udana i
zapewne zostanie powtórzona w kolejnym roku