• Spływy Kanadyjkami

  Oferuję organizację spływów kanadyjkami dostosowanych do umiejętności i doświadczenia uczestników, zarówno dla osób początkujących i rodzin z dzieckiem, jak i dla bardziej doświadczonych kajakarzy (z licznymi przenioskami kajaka, naturalnymi przeszkodami itp.).
 • Przewodnik Opolski

  Jako licencjonowany przewodnik turystyczny po województwie opolskim i jednocześnie miłośnik aktywnego wypoczynku, oferuję Państwu organizację wycieczek pieszych, rowerowych i samochodowych.
 • Spływy Stobrawą

  Walorem Stobrawy jest czystość jej wód, piaszczyste dno, malownicze położenie i stosunkowo niewielka głębokość (poziom wody maks. po pas). Dodatkowo atrakcją spływu Stobrawą jest fakt, iż większa część trasy przebiega przez obszar Natura 2000 „Łąki nad Stobrawą w okolicach Kluczborka” bądź Stobrawski Park Krajobrazowy.
 • 1
 • 2
 • 3

Zapraszamy do obejrzenia filmu ze spływu kajakowego doliną Stobrawy

Ciekawi jesteście jak wygląda spływ kajakowy doliną Stobrawy z Wałdy do Osieka Dużego?

Zapraszam serdecznie do obejrzenia krótkiego filmu, wykonanego przez małżeństwo Annę i Tomasza Górskich podczas ostatniego spływu w niedzielę.

https://www.youtube.com/watch?v=oXg0uVROLkM

Trasa spływu liczyła ok. 7 km, a jej pokonanie z przerwą zajęło uczestnikom około 2,5 godzin. Uczestnicy płynęli najpierw wśród pól i łąk, by później płynąć pięknym lasem :) Autorom filmu dopisało szczęście gdyż udało się im uwiecznić także "strażnika doliny Stobrawy" czyli czarnego kozła :)

Ciekawi jesteśmy Waszych wrażeń po obejrzeniu filmu. Piszcie Wasze opinie w komentarzach :)

OPOLSKA PRZYGODA zaprasza serdecznie na kolejny spływ kajakowy już w najbliższą niedzielę (26 czerwca br.). Popłyniemy trasą, o której mowa w filmie. Godzina rozpoczęcia spływu pozostaje jeszcze do uzgodnienia :)

OPOLSKA PRZYGODA zaprasza na spływy kajakowe

OPOLSKA PRZYGODA przyjmuje jeszcze zapisy na spływy kajakowe w najbliższy weekend (18 - 19 czerwca br.). Są jeszcze wolne kajaki i kanadyjki :)

Aktualnie szczególnie polecamy trasę spływu w dolinie Stobrawy z Wałdy do Osieka Dużego. Trasa liczy łącznie ok. 7 km a jej pokonanie zajmuje uczestników ok. 2-3 godzin. Uczestnicy płyną wśród pól, łąk i lasem :) Atrakcją na trasie spływu jest czarny kozioł, mieszkaniec lasu, który zawsze z dużym zaciekawieniem przygląda się ludziom pływającym kajakiem/kanadyjką :)

W tym miejscu ogłaszamy konkurs - uczestnik, który wykona zdjęcie czarnego kozła, w kolejnym spływie organizowanym przez OPOLSKĄ PRZYGODĘ bierze udział z 50% obniżką ;)

Szczegółowe informacje i zapisy: tel. 607-080-795 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Aktywnie i wesoło - dzieci z rodzicami żegnają rok szkolny

OPOLSKA PRZYGODA dziękuje dzieciom i rodzicom za wspólne, rodzinne i aktywne pożegnanie roku szkolnego :)

Dzieci wraz z rodzicami wzięli udział w spływie kajakowym po Stobrawie na 2,5 km odcinku Bąków wieś - Bąków Ośrodek Wypoczynkowy. Pomimo stosunkowo krótkiego odcinka spływu uczestnicy mieli okazję sprawdzić się, pokonując różne przeszkody. Dla większości uczestników był to pierwszy w życiu udział w spływie kajakowym. Najwięcej radości sprawiło dzieciom pokonanie ostatnich kilkuset metrów spływu, gdzie na płytkiej wodzie, samodzielnie mogły spróbować popływać kajakiem lub kanadyjką :)

OPOLSKA PRZYGODA wyraża szczególny podziw dla Pana Andrzeja, który dla urozmaiceniu spływu z córkami, dokonał wywrotki kanadyjki :) Nasze podziękowania kierujemy także do Panów Arkadiusza i Marcina, którzy asekurowali uczestników spływu podczas pokonywania "progów". OPOLSKA PRZYGODA szczególnie dziękuje Agnieszka Marta Klicińska za zachęcenie uczniów i rodziców do udziału w konkursie, w której nagrodą był spływ kajakowy oraz za koordynację całości imprezy :)

Po zakończonym spływie kajakowym dzieci i rodzice korzystali z atrakcji Sparta Adventure Park , sprawdzając swoje umiejętności w parku linowym oraz biorąc udział w integracyjnym ognisku :)

Dzieci i rodziców zapraszam do udziału w wakacyjnych spływach kajakowych po dolinie Stobrawy i Budkowiczanki