• Spływy Kanadyjkami

  Oferuję organizację spływów kanadyjkami dostosowanych do umiejętności i doświadczenia uczestników, zarówno dla osób początkujących i rodzin z dzieckiem, jak i dla bardziej doświadczonych kajakarzy (z licznymi przenioskami kajaka, naturalnymi przeszkodami itp.).
 • Przewodnik Opolski

  Jako licencjonowany przewodnik turystyczny po województwie opolskim i jednocześnie miłośnik aktywnego wypoczynku, oferuję Państwu organizację wycieczek pieszych, rowerowych i samochodowych.
 • Spływy Stobrawą

  Walorem Stobrawy jest czystość jej wód, piaszczyste dno, malownicze położenie i stosunkowo niewielka głębokość (poziom wody maks. po pas). Dodatkowo atrakcją spływu Stobrawą jest fakt, iż większa część trasy przebiega przez obszar Natura 2000 „Łąki nad Stobrawą w okolicach Kluczborka” bądź Stobrawski Park Krajobrazowy.
 • 1
 • 2
 • 3

Sprawni inaczej na spływie kajakowym doliną Stobrawy

W dniu 4 czerwca br. OPOLSKA PRZYGODA organizowała spływ kajakowy po dolinie Stobrawy dla 14 śmiałków sprawnych inaczej wraz z podopiecznymi z Fundacji Aktywnej Rehabilitacji region opolski:)

Przyznajemy, że organizacja tego spływu była dla nas dużym wyzwaniem, szczególnie pod względem logistycznym :) W tym miejscu dziękujemy szczególnie Łukasz Dzierzon za transportową pomoc w realizacji przedsięwzięcia :)

Pomimo obaw, całość imprezy przebiegła bardzo sprawnie, a największą satysfakcją dla nas była radość uczestników z pokonania całej trasy spływu doliną Stobrawy z Kraskowa do Czapli Starych. Niektórzy po raz pierwszy w życiu pływali kajakiem/kanadyjką.

OPOLSKA PRZYGODA zaprasza na spływy kajakowe podczas najbliższego długiego majowego weekendu

OPOLSKA PRZYGODA zaprasza serdecznie na spływy kajakowe po dolinach Stobrawy, Budkowiczanki i Prosny podczas najbliższego długiego weekendu majowego.Aktualnie polecamy następujące trasy spływów:

1) rzeką Budkowiczanką ze Starych Budkowic do Murowa (długość tej trasy wynosi ok. 8 km, a jej pokonanie zajmuje uczestnikom ok. 2-3 godzin. Stopień trudności: niski). Cena: 50 zł za kajak (czyli 25 zł od osoby), 60 zł za kanadyjkę (czyli po 20 zł od osoby).

2) doliną Stobrawy z Wałdy do Osieka Dużego (długość trasy ok. 6 km, czas spływu ok. 2-3 h., stopień trudności: niski)
Cena: 50 zł za kajak (czyli 25 zł od osoby), 60 zł za kanadyjkę (czyli po 20 zł od osoby).

3) doliną Stobrawy z Wałdy do Pieczyska (długość trasy ok. 10 km, czas spływu ok. 4-5 h., stopień trudności: wysoki, z uwagi na naturalne przeszkody niezbędne jest kilkukrotne przenoszenie kajaka/kanadyjki). Cena: 60 zł za kajak (czyli 30 zł od osoby), 70 zł za kanadyjkę (czyli po 30 zł od osoby).

4) doliną Stobrawy z Kraskowa do Markotowa Dużego (długość tej trasy wynosi ok. 7 km, a jej pokonanie zajmuje uczestnikom ok. 2-3 godzin. Stopień trudności: średni). Cena: 50 zł za kajak (czyli 25 zł od osoby), 60 zł za kanadyjkę (czyli po 20 zł od osoby).

5) doliną Stobrawy z Bąkowa do Ośrodka Wypoczynkowego w Bąkowie (długość tej trasy wynosi ok. 2 km, a jej pokonanie zajmuje uczestnikom ok. 30 minut. Stopień trudności: niski). Trasa szczególnie polecana rodziną z dziećmi na "pierwsze przetarcie" :) Cena: 25 zł za kajak (czyli 12,5 zł od osoby), 30 zł za kanadyjkę (czyli po 10 zł od osoby).


Podczas każdego spływ będzie do Państwa dyspozycji 7 szt. 2-osobowych kajaków i 5 szt. 3-4 osobowych kanadyjek (preferowane dla rodzin z dziećmi).

Dla grup zorganizowanych istnieje możliwość organizacji spływu zgodnie z oczekiwaniami uczestników.

Przed rozpoczęciem spływu przeprowadzamy instruktaż obsługi kajaka/kanadyjki oraz przedstawiamy opis trasy spływu. Pomagamy uczestnikom także podczas spływu, szczególnie przy przenioskach.

W trakcie spływu wykonujemy uczestnikom zdjęcia, które później nieodpłatnie przesyłamy na wskazany adres e-mailowy.

Dla grup zorganizowanych, po wcześniejszym uzgodnieniu, istnieje możliwość organizacji grilla/ogniska po zakończeniu spływu.

Zapraszam do przeczytania opinii uczestników zorganizowanych już spływów kajakowych: http://www.stobrawa-kajaki.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=52&Itemid=240Zapraszamy do zapisywania się na poszczególne spływy już podczas zbliżającego się długiego weekendu majowego (26-29 maja br.). Pamiętajcie: kto pierwszy, ten lepszy!


Więcej informacji o spływie i zapisy: tel. 510-991-369, tel. 693-032-145, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Do zobaczenia na spływie!

Jeśli mają Państwo jeszcze jakieś pytania/wątpliwości to prosimy o kontakt. Chętnie odpowiemy i wyjaśnimy.

OPOLSKA PRZYGODA zaprasza grupy szkolne na niezapomnianą wycieczkę na Opolszczyznę

 

W dniu 18 maja br. OPOLSKA PRZYGODA organizowała wycieczkę dla grupy szkolnej z okolic Żywca.  Wycieczkę w Opolu zaczęliśmy od... nauki języka chińskiego w Instytucie Konfucjusza na Politechnice Opolskiej :)Dzieci miały okazję poznać wymowę cyfr po chińsku oraz wyjątkowy ich sposób pokazywania na palcach. Dowiedzieli się także jakie cyfry są najbardziej lubiane przez Chińczyków, a jakich cyfr szczególnie unikają :)

Później odbyliśmy spacer po zabytkach i atrakcjach turystycznych Opola. Młodzi uczestnicy wycieczki z zainteresowaniem poznawali historię Opola i ciekawostki z nim związane. Aktywnie brali też udział w prowadzonych w trakcie zwiedzania konkursach, wygrywając pamiątki i gadżety z Opola :)

Dziękujemy uczniom i opiekunom za bardzo mile spędzony dzień na wycieczce w Opolu i zachęcamy do kolejnych przyjazdów na Opolszczyznę