• Spływy Kanadyjkami

  Oferuję organizację spływów kanadyjkami dostosowanych do umiejętności i doświadczenia uczestników, zarówno dla osób początkujących i rodzin z dzieckiem, jak i dla bardziej doświadczonych kajakarzy (z licznymi przenioskami kajaka, naturalnymi przeszkodami itp.).
 • Przewodnik Opolski

  Jako licencjonowany przewodnik turystyczny po województwie opolskim i jednocześnie miłośnik aktywnego wypoczynku, oferuję Państwu organizację wycieczek pieszych, rowerowych i samochodowych.
 • Spływy Stobrawą

  Walorem Stobrawy jest czystość jej wód, piaszczyste dno, malownicze położenie i stosunkowo niewielka głębokość (poziom wody maks. po pas). Dodatkowo atrakcją spływu Stobrawą jest fakt, iż większa część trasy przebiega przez obszar Natura 2000 „Łąki nad Stobrawą w okolicach Kluczborka” bądź Stobrawski Park Krajobrazowy.
 • 1
 • 2
 • 3

Spływ kajakowy doliną Stobrawy

Serdecznie zapraszamy miłośników aktywnego i rodzinnego wypoczynku na sobotnie wydarzenie: "Rodzinny spływ kajakowy doliną Stobrawy". Uczestnicy popłyną malowniczą doliną Stobrawy na trasie: Świercowskie - Krogulna.Zbiórka uczestników na parkingu przed kościołem w Fałkowicach w dniu 24 czerwca (sobota) o godz. 14.30.

W naszej ocenie trasa spływu należy do najpiękniejszych w całej dolinie Stobrawy :) Na całym odcinku rzeka jest tu szeroka (od 5 do ponad 10 metrów) i bardzo malownicza, gdyż przebiega głównie przez mozaikę lasów łęgowych, grądów i kwaśnych buczyn, tworząc wraz z pobliskimi stawami ostoję rzadkich ptaków i głazów. Od początku spływu możemy podziwiać w czystej wodzie liczne występujące ryby: koza, śliz i piskorz. Już wkrótce rzece doda dodatkowego uroku pięknie kwitnący grążel żółty :) Cała trasa liczy ok. 5 km, a jej pokonanie powinno zająć uczestnikom około 2 godzin.

Cena 2 osobowego kajaka wynosi 50 zł, zaś cena cena 3-4 osobowego kajaka wynosi 60 zł.

Ilość miejsc na spływie ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Zapisy i informacje: tel. 607-080-795 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

28 maja (niedziela) - spływ kajakowy po Stobrawskim Parku Krajobrazowym

OPOLSKA PRZYGODA zaprasza na spływ kajakowy po Stobrawskim Parku Krajobrazowym z Szumu do Kopaliny w dniu 28 maja (niedziela)

Długość trasy spływu wynosi ok. 5 km, a jej pokonanie przez uczestników nie powinno być dłuższe niż 2/3 godziny.

Wielką zaletą spływu jest fakt, iż na całej długości przebiega on przez las, z daleka od zabudowań ludzkich i miejskiego zgiełku

Podczas spływu możemy w pełni delektować śpiewem ptaków i pięknem otaczającej nas przyrody

Zbiórka uczestników spływu na parkingu przy kościele w Szumie o godz. 13.00.

Cena wynajęcie kajaka 2 osobowego - 50 zł, zaś 3-4 osobowej kanadyjki - 60 zł.

Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Rezerwacji miejsc należy dokonywać telefonicznie tel. 607-080-795 lub e-mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Wycieczka rowerowa z OPOLSKĄ PRZYGODĄ po zabytkach i atrakcjach Kluczborka

W dniu 3 maja br. OPOLSKA PRZYGODA miała okazję przybliżyć mieszkańcom zabytki i atrakcje turystyczne Kluczborka podczas wycieczki rowerowej

Naszą wyprawę rowerową rozpoczęliśmy na kluczborskim rynku, następnie zapoznaliśmy uczestników z dziejami kościoła p.w. Zbawiciela, przebiegiem murów miejskich w Kluczborku, historią cmentarza żydowskiego oraz powstałego na jego miejscu cmentarza żołnierzy radzieckich, ideą powstania Glorietty, przypomnieliśmy o funkcjonującym w parku miejskim kąpielisku, wspomnieliśmy o powstaniu pierwszych klubów piłkarskich w Kluczborku, powstaniu "górki leśnej" oraz idei powstania zbiornika retencyjnego Kluczbork

Na koniec przybliżyliśmy uczestnikom wycieczki funkcjonowanie obozu jenieckiego Stalag Luft VII a w Bąkowie

Pełna fotorelacja na https://www.facebook.com/Kluczbork/?fref=ts

Cieszy fakt, że w wycieczce rowerowej po zabytkach i atrakcjach turystycznych Kluczborka wzięło udział ponad 100 uczestników, a nasz najmłodszy uczestnik liczył tylko 1,5 roku

Dziękujemy uczestnikom wycieczki za zainteresowanie przedstawianymi informacjami i chętnym udziałem w konkursach z nagrodami w trakcie trwania wyprawy